Jan Wysocki
Miłośnik Bliskiego Wschodu, Libanu i autostopu. Ukończył historię na Uniwersytecie Wrocławskim i był wieloletnim członkiem oraz wiceprezesem Koła Naukowego Historyków Wojskowości UWr. Na Mówiąc Wprost człowiek-orkiestra, zakres jego zainteresowań obejmuje: Bliski Wschód, ze szczególnym uwzględnieniem Maszreku, polityka zagraniczna USA, zagadnienia społeczne. Jego artykuły ukazały się też na łamach Dziennika Gazeta Prawna oraz Nowej Konfederacji. Z ekologicznym zacięciem urbanisty-społecznika aktywnie przeciwstawia się szerzeniu paradygmatu świętej przepustowości.
Jacek Tarociński
Absolwent Instytutu Historii Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku militarioznastwo, w tym roku obroni pracę magisterską na kierunku historia. Od 6 lat członek Koła Naukowego Historyków Wojskowości UWr, a od dwóch lat jego prezes.
Zajmuje się głównie współczesną techniką i organizacją wojskową, ze szczególnym zamiłowaniem do marynistyki i lotnictwa. Dodatkowo interesuje się polityką i społeczeństwem Stanów Zjednoczonych oraz działaniem służb porządkowych.
Prywatnie spełnia się jako ratownik. Aktywnie uczestniczy w życiu polskiego fandomu postapo, tworząc drugiego największego LARPa postapo w Polsce.
Natalia Panas
Natalia Panas – filolożka kroatystka, bałkanistka, absolwentka kursu Akademii korekty tekstu. W zespole Mówiąc Wprost dba o to, by język tekstów sprawiał komfort pochłaniania soczystej i konkretnej treści postów i artykułów.
Zawodowo to profesjonalnie rozwijająca się korektorka. Pasję i ambicję naukową skupia na literaturze i historii, które tworzą kobiety bałkańskich kręgów kulturowych.
W szczęśliwszym świecie chce więcej tańczyć.
Eryk Gawroński
Z wykształcenia historyk, z zamiłowania bałkanista. Odnajduje się też w problematyce Globalnego Południa, z postkolonialną Afryką na czele.
W lepszych czasach rytm życia wyznaczały mu kolejne podróże w ramach turystyki niezorganizowanej i mentalne zawieszenie między Polską a krajami byłej Jugosławii. W czasach pandemii siłą rzeczy operuje w trybie stand-by.
Lubi kotki, dobre reportaże i debunkowanie XX-wiecznych mitów.
Piotr Tomica
Absolwent Instytutu Historii Uniwersytetu Wrocławskiego na specjalizacji historia – archiwistyka oraz dokumentalistyka konserwatorska.
Okres historyczny, który najbardziej go interesuje to zimna wojna oraz czasy współczesne, głównie koncentrując się na aspekcie użycia sił pancernych na świecie we wspomnianych przedziałach czasu.
Oprócz historii i czołgów interesuje się „zmotoryzowanymi” dyscyplinami sportowymi – Formułą 1 oraz… biathlonem czołgowym. W wolnym czasie lubi grać w komputerowe (ulubione serie to S.T.A.L.K.E.R. oraz Heroes of Might and Magic), oglądać filmy w serwisie YouTube (głównie dotyczących tematyki gier wideo), czytać książki oraz pływać.
Kinga Kozera
Absolwentka historii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez dwa lata współpracowała z Fundacją Promocji Kultury „Urwany Film”, a dziś spełnia się pomagając Polskiej Fundacji dla Afryki. Wielbicielka podróży, dobrego kina i Anglii, psychofanka Paula Mccartney’a i Radia 357 (do 2020 r. Radiowej Trójki). Prywatnie bawi się grafiką komputerową i matkuje pewnej niesfornej kotce.
Maciej Musiał
Absolwent historii na Uniwersytecie Jagiellońskim, specjalizujący się w zakresie antycznych dziejów rywalizacji rzymsko-irańskiej, numizmatyką i chrześcijaństwem późnego antyku. Autor licznych artykułów o tej tematyce i współautor książki „Upadek Królestwa Armenii w latach 363-428. Armenia między Cesarstwem Rzymskim a Iranem Sasanidów”.
Zawodowo korposzczur. Jego pasjami są podróże oraz kuchnia włoska. Nie pogardzi grami z serii Paradox